Studio Elixir

Depilacja laserowa

Do góry
Czym jest laser diodowy Vectus?

Laser diodowy Vectus to wysokiej klasy laser medyczny do trwałego usuwania owłosienia na ciele. Wykorzystano w nim wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową skuteczność, bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Skuteczność technologii została potwierdzona certyfikatem FDA.

Laser medyczny  Vectus™ , jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest efektywniejszy i bardzo bezpieczny. Skintel posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem również wpływającym na skuteczność zabiegu jest opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Tym samym, energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury radykalnie wzrasta.

Bardzo wysoki komfort zabiegu zapewnia zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM,które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta.

Laser diodowy Vectus™ jest najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać epilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut.

Wyższa skuteczność lasera diodowego Vectus™ w stosunku do wiodącej technologii rynkowej została potwierdzona niezależnymi badaniami klinicznymi.

Opis procedury zabiegowej

Vectus jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaję zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji). Przed zabiegiem czytnik Skintel™ przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia. W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica. Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Zabieg jest bardzo szybki. Dla przykładu usunięcie owłosienia z pleców mężczyzny trwa około 10 minut!!! Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.

Dla najlepszego rezultatu należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w następujących przerwach:

· twarz – 4 tyg,
· ramiona – 4-6 tyg,
· bikini – 4-6 tyg,
· plecy – 8-10 tyg,
· nogi – 8-10

Przeciwwskazania

·         świeża opalenizna
·         ciąża
·         przerwana ciągłość naskórka
·         epilepsja
·         leki, zioła fotouczulające
·         terapia retinoidami
·         przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
·         łuszczyca, bielactwo
·         cukrzyca
·         bliznowce
·         aktywne infekcje skórne
·         rozrusznik serca
·         świeże zabiegi chirurgiczne

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy na bezpłatną konsultację z możliwością wykonania próby laserowej. W miejscu, które ma być poddane zabiegowi oddajemy jeden strzał i przez następne dni pacjent może zaobserwować reakcję skóry na działanie wiązki lasera. Dzięki wykonaniu takiej próby możemy wykluczyć ewentualne i niepożądane reakcje skóry i przeprowadzić docelowy zabieg usuwania owłosienia.

Cennik

Górna warga 150pln
Skronie 100pln
Broda 150pln
Policzki 150pln
Baki 100pln
Kark 150pln
Szyja 150pln
Dłonie 100pln
Przedramiona 200pln
Ramiona 250pln
Owłosienie wokół brodawek piersiowych 100pln
Pachy 150pln
Klatka piersiowa (Panie) 200pln
Klatka piersiowa (Panowie) 300pln
Brzuch 300pln
Plecy (Panie) 250pln
Plecy (Panowie) 400pln
Linia bikini / pachwin 150pln
Bikini brazylijskie(Panie) 250pln
Pośladki 300pln
Uda (z kolanami) 400pln
Kolana 100pln
Łydki (z kolanami) 350pln
Stopy 50pln
Szpara pośladkowa(Panie) 150pln
Pojedynczy strzał 30pln